Fason Blackout Baskı (Tek ve Çift Yüzlü)

Işık geçirgenliğine önlemek amacı ile iki adet katman arasına yerleştirilen genelde koyu olan perde malzemesidir.

Fason olarak çalışmalarını yaptığımız günümüzün reklam sektöründe blackout baskıları çift yönlü baskı olarak da ifade edilmekte beraber olan iki adet ayrı yüzeye uygulanmakta olan baskılarda bir kısım görselin diğer kısma yansımaması amacı ile vinil veya kağıt baskılara uygulanması biçiminde çalışmalar yapılmaktadır.

Her ne kadar normal biçimde iki ayrı vinile uygulanmakta olan baskı sırt sırta eklenmiş olsa da, arkadan gelmekte olan ışık nedeni ile görsellerin birbirine karışma ihtimali bulunmaktadır.

Fakat doğru uygulanmış black out baskılar sayesinde iki ayrı tarafa iki adet ayrı görsel baskı uygulanır ve arkadan ışığın gelmesi önemli değildir. Işık gelse bile görseller birbirine karışmaz ayrı bir şekilde durup ayrı bir görsel sağlanır.

Blackout bir de branda içinde yer alan siyah katman ön taraftaki baskıyı arka kısma arka kısımdaki baskıyı ön tarafa göstermemektedir

Bu uygulama ile çift yönlü bayrakların yanı sıra yol kenarlarında yer alan direklere asılan çift yönlü reklamların hazırlanması sağlanmaktadır.

Kategoriler: Etiketler: ,